آموزش گوگل کولب (رایگان + مثال) [آپدیت 2022]

در سال 2016، از Gary Illyes تحلیلگر گوگل سوال شد که آیا گوگل سوشال سیگنال را به عنوان یک عامل رتبهبندی در نظر میگیرد؟ برعکس، پاسخگوییهای شما باعث میشود که برند شما انسانیتر به نظر برسد و با پاسخ دادن اعتبار خود را حفظ و افزایش دهید. اگر دوست دارید فایل robots.txt سایت خود را بررسی کنید، وارد کنسول جستجو گوگل شوید و سایت مورد نظر خود را انتخاب کنید. در این رویکرد به جای اینکه بر موتورهای جستجو تمرکز شود، بر کاربران و نیاز آن ها و بهبود تجربه کاربری آن ها در گشتن بین مطالب وب سایت شما تمرکز می شود در عین حال به قوانین موتورهای جستجو در بهینه سازی نیز توجه می شود.

زمانیکه شما محتوایی کاربردی و جذاب تولید میکنید به مرجعی در آن موضوع تبدیل میشوید و سایت های بسیاری هستند که برای تایید صحبت های خود یا برای راهنمایی کاربران شما را پیشنهاد میدهند. ولی اگر این بک لینک ها از سایت هایی با موضوع سفر، گردشگری، خرید بلیت و … این سایت برای فریلنسرها رایگان نیست و آنها برای دریافت پروژه مستلزم به پرداخت هزینه هایی هستند. شما تنها با یک سیستم در داخل خانه می توانید پروژه های روزمره خود را انجام دهید.

در داخل متن و محتوایی که تصمیم دارید درون سایت از آن استفاده کنید نیز کلمات کلیدی را جای دهید. گوگل ترندز نیز یکی از وبسایت هایی است که می توانید به وسیله آن از میزان محبوبیت و ترند بودن یک کلمه کلیدی باخبر شوید و به مقایسه چند کلمه کلیدی در کشور های مختلف بپردازید. اگر سایت یا دامنه اینترنتی دیگری به یکی از صفحات شما لینک داده باشد اصطلاحا به آن بک لینک می گوییم.

قرار گیری بک لینک شما در همه صفحات یک سایت میتواند عاملی برای تشخیص خریداری آن لینک توسط ربات های گوگل باشد و ممکن است با تکرار زیاد این اتفاق الگوریتم پیگوئن سایت شما را جریمه کند. به طور معمول لینک هایی که در فوتر یا سایدبار قرار داده میشوند در همه صفحات آن سایت نمایش داده میشوند، به این لینک ها اصطلاحا Sitewide گفته میشود. محتوا فوق العاده همه کاره است و میتواند به شما کمک کند تا ضمن آموزش، سرگرمی و الهام بخشیدن به مخاطب، برند خود را بسازید.

دیدگاهتان را بنویسید