به چه کسی وبمستر می گویند؟

در گذشته و قبل از اینکه موتورهای جستوجو مثل گوگل تا این حد پیشرفت کنند، فقط کافی بود نظر مثبت آنها را جلب کنید (یا حتی گولشان بزنید) تا لینک سایتتان بهعنوان نتیجه برتر نمایش داده شود؛ اما حالا اوضاع متفاوت است. کار با جاوا اسکریپت بسیار شیرین است، اما لذت کار با آن را زمانی درک میکنید که از Libraryهای این زبان مثل Jquery یا React.js استفاده کنید. یکی از محبوبترین زبانهای برنامه نویسی که برای پویا کردن سایتها استفاده میشود، جاوا اسکریپت است.

این زبان از نظر محبوبیت و کاربرد رشد بسیار بالایی دارد و از آن میتوان برای برنامه نویسی سمت سرور (Server Side)، اپلیکیشنهای موبایل، بازی و اپلیکیشنهای دسکتاپ استفاده کرد. بعضی از برنامهنویسان میتوانند در هر دو حوزه کار کنند که به آنها برنامه نویسان Full Stack میگویند. برنامه نویسان وب به دو دسته کلی تقسیم میشود.

گروه دوم افرادی هستند که منطق سایتها را پیاده سازی میکنند و به عنوان برنامه نویسان سمت سرور (Server-side) شناخته میشوند. تعداد افرادی که پست های شما را در فیس بوک دوست دارند. زیرا کاربران به دنبال سایتهای تعاملی و داینامیک هستند و دوست دارند از امکانات مختلف آنها استفاده کنند. رفتند. بسیاری از کسب و کارها که در این وضعیت اقدام به ساخت و راه اندازی سایت نمودند، نیازمند بهتر دیده شدن در گوگل و جذب مشتری هستند و انجام این کار فقط در صورتی میسر است که یک سئو کار استخدام کنند. فریلنسینگ به شما این قابلیت را می دهد که خودتان بر روی کارتان قیت بگذارید که اگر این قیمت نسبت به شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند، کمتر باشد طبیعتا می تواند برگ برنده ای برای شما باشد و اما اگر هزینه ای که مشخص کرده اید نسبت به این شرکت ها بیشتر می باشد، عنوانی به نام “احتمال” در این میان حاضر خواهد شد و ممکن است مشتری شما شرکتی که در این زمینه فعالیت می کند را بیشتر قبول داشته باشد.

در کنار یادگیری سئو ، سعی کنید به مقوله تولید محتوا سئو شده اهمیت زیادی بدهید .اگر تیم تولید محتوا دارید خیلی می تواند به شما کمک کند ، در غیر این صورت خودتان دست به کار شوید و محتوا سئو شده تولید کنید . در برخی وبسایتها میتوان با تولید محتوا و هزینه کم به رتبه دلخواه رسید و ممکن است وبسایت دیگر نیاز به استفاده از ابزارها و تکنیکهای پیشرفتهتری داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید