بینگ موتورجستجوی پیش فرض فایرفاکس میشود؟

اگر شما یک عبارت ساده را در گوگل و بینگ جستجو کنید می بینید که به احتمال زیاد نتایجی که به شما نشان میدهند باهم فرق می کنند. اگر در سرچ کنسول گوگل سایت خود را قبلا ثبت کرده اید باید بر روی Import کلیک کنید تا اطلاعات از گوگل به بینگ منتقل شود. مورد دوم این است که مجموع ترافیک طبیعی (ارگانیک) نسبت به صفحات ارجاعی، همبستگی بیشتر نسبت به تعداد صفحات ارجاعی پرترافیک دارد. خزنده های موتور جستجوی گوگل، Googlebot ها، با خواندن اطلاعات موجود در این فایل، خیلی راحت تر و سریع تر صفحات سایت شما را ایندکس می کنند.

این قرارداد تا سال ۲۰۲۳ ادامه دارد و تا آن زمان موزیلا متعهد شده که از گوگل به عنوان موتور جستجوی پیش فرض استفاده کند. به هنگام بررسی این موضوع که بک لینک سایت چیست باید ترافیک سایت را نیز در نظر بگیریم. علاوه بر این، متن در نظر گرفته شده نیز باید به اندازه کافی برای کلیک کردن جذاب باشد. ایندکس کردن یا Indexing: به نحوهی اضافه و مرتب کردن محتواها به حافظه موتور جستوجو گفته میشود. بکلینک از سایتهایی که ترافیک بالایی دارند، به طور طبیعی «ترافیک بازگشتی» (Referral Traffic) یا ترافیک ارجاعی بیشتری را به سایت شما هدایت میکنند.

البته در انتهای همین مطلب به طور کامل در مورد انواع بکلینک صحبت خواهیم کرد. به طور مثال اگر بکلینک را در بخشهای پایینی صفحه قرار دهید یا رنگ و فونت آن را همانند سایر بخشهای متن تنظیم کنید و متن لینک هم جذاب نباشد، به طور قطع بک لینک سایت با عملکرد پایین خواهید داشت. محل قرارگیری بک لینک سایت چه تاثیری بر عملکرد آن دارد؟ بنابراین عملکرد گذشته آنها در این معیار خود را نشان میدهد. این مورد نشان میدهد که گوگل ارزش بیشتری برای برخی از لینکهای «nofollow» حاصل از صفحات قدرتمند قائل است. البته این مورد به طور واضح مشخص است اما سوال اصلی اینجاست که آیا بک لینک سایت از صفحات پرترافیک رتبه بهتری را نسبت به سایر صفحات بدست میدهد یا خیر.

در این مطالعه، صفحات با رتبههای برتر گوگل حاصل بیش از ۴۴ هزار کلمه کلیدی استخراج شدند و ترافیک طبیعی لینکهای موجود در آنها مورد بررسی قرار گرفتند. به طور مثال، لینکهای حاصل از منابع زیر به صورت nofollow هستند. همچنین، بیشتر لینکهای که فالو نیستند، در ابتدای کار نیز ارزش بالایی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید