دلیل چه چیزی است؟

این که ارزیابها چه کسانی هستند و داستان این کتاب چیست را در صفحه کتاب راهنمای ارزیابهای گوگل بخوانید. چه کسی از سایت من بازدید میکند؟ چرا که عمر آنها استعدادشان برای کسب رتبه های بالا را بیشتر میکند. سئوکاری نوعی نوشتن است که به وبسایتها امکان میدهد بیشتر در معرض دید موتورهای جستجو قرار گیرند.

بهعنوانمثال اتوماسیون ایمیلی به شما این امکان را میدهد تا بهصورت خودکار ایمیلهای دلخواه خود را به کاربران ارسال کنید. بک لینک های رقبا را بشناسید و در حد امکان از آن ها استفاده کنید. در بحث لینک بیلدینگ گفتیم که بک لینک ها با وجود انکار گوگل هنوز هم در کسب رتبه های بالا بسیار تاثیرگذار هستند. در بحث آموزش گوگل ترندز گفتیم که این سرویس نتیجه دقیق در زمینه تشخیص کلمات کلیدی به ما نمیدهد و فقط زمانی از این سرویس استفاده کنید که ببینید کلمات موردنظر شما روبه رشد هستند یا رو به افت. در این آموزش سعی داریم شما را با روشهای تشخیص صحیح رقابت کلمه کلیدی مناسب آشنا کنیم.

پس میدان رقابت زیادی ندارد و کار زیادی برای پیشبرد آن لازم نیست. هر چقدر عدد نمایش داده شده برای میزان جستجوی ماهانه آن کلمه بیشتر باشد مسلما رقابت در آن کلمه بیشتر و دشوارتر خواهد بود. وقتی تعداد این بک لینکها از سایتهای معتبر بیشتر شود در واقع در نظر گوگل سایتهای بیشتری به معرفی شما می پردازند و همین موضوع نیز باعث برند شدن و افزایش اعتماد گوگل به سایت شما خواهد شد. سایتهای پربازدید با رتبه های بالای زیادی هستند که کلمات پر رقابتی ندارند اما در عوض تعداد کمی بک لینک قدرتمند و با کیفیت ( چگونه بک لینک با کیفیت و بیکیفیت را تشخیص دهیم؟ ) دارند.

قبلا نحوه بررسی بک لینک های سایت رقیب و استفاده از آنها را برایتان شرح دادیم. شما باید با زیرنظرگرفتن سایت رقیب این را درک کنید. اصلا شاید رقبای سایت موردنظر همگی ضعیف بودهاند که سایت موردنظر ما توانسته است به جایگاه خوبی برسد. چرا که ممکن است شما محتوای بسیار قوی را تولید کنید، و از نظر خودتان مطالب بسیار زیادی را پوشش داده باشید، و برای مدتی جایگاه خوبی را هم پیدا کنید، ولی بعد از مدتی افت رتبه پیدا کنید. سئوی سایت همواره با فاکتورهای بسیاری که از آن معمولا با نام الگوریتم های گوگل یاد می شود پیروی می کند ، اما از آنجا که این الگوریتم ها جزئی از اطلاعات محرمانه گوگل هستند درک آنها برای همه مقدور نیست.

دیدگاهتان را بنویسید