دیجیتال مارکتینگ چیست؛ بهترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال

SEO مخفف Search Engine Optimization یا همان بهینهسازی سایت برای موتورهای جستجو است که هدف اصلی آن کسب جایگاه بهتر در نتایج گوگل است. موتورهای جستجو فقط کدهای صفحات وب را میبینند و با آنالیز آنها به طبقهبندی سایتها میپردازند حالآنکه مدیران سایتها باید به نحوی فعالیت نمایند که سایت آنها هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربران جذاب باشند تا باعث جذب بازدیدکننده و افزایش فروش محصولات و معرفی خدمات به کاربران فراهم شود. حتی اگر یک متخصص حرفهای در این زمینه نیستید، باز هم میتوانید با استمرار فعالیت و تجربه جایگاه خود را در این حوزه پیدا کنید.

هرچقدر جایگاه شما در لیست نتایج بالاتر باشد شانس بیشتری برای جذب کاربر خواهید داشت و اصطلاحاً سئو سایت شما بهتر است. بهینهسازی صفحات وب این است که شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز را داشته باشید. سئو به جادویی گفته میشود که شما میبایست بر روی آن کارکرده تا گوگل را مجاب به دوست داشتن مطالب سایت خود کنید و درنتیجه گوگل آن را در نتایج اولیه صفحات جستجو به ازای کلمات کلیدی مرتبط قرار دهد. زمانی که شما در یک موتور جستجو به دنبال یک موضوع خاص میگردید حتماً متوجه این موضوع شدهاید که برخی از وبسایتها دارای رتبههای بالاتری میباشند و در صفحات اولیه نمایش داده میشوند و این یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب و فریبنده هستند.

بنابراین طراحی سایت میتواند راهی بسیار مناسب و مقرون به صرفه برای فروش محصولات بدون اینکه نیاز باشد شما در مغازه یا فروشگاهی حضور داشته باشید یا اصلا نیاز باشد مکانی را به عنوان مغازه تان در نظر بگیرید تا محصولاتتان را به فروش برسانید. همچنین محتوایی که منتشر می شود نیز بسیار مهم است.یکی از مهترین موضوعات در رپورتاژ محتوای آن و نوشتن رپورتاژ آگهی است. ارزش یک تصویر بیش از هزاران کلمه است و اطلاع رسانی و انتقال پیام از طریق آن بسیار تاثیرگذارتر از متن است. کلمه یا عبارتی که لینک روی آن قرار گرفته است اصطلاحاً انکر تکست نام دارد و رنگ آن هم با باقی متن متفاوت است.

لینک ها دارای مشخصه های مختلفی می باشند که یکی از این مشخصه ها Rel نام دارد که این ویژگی و مشخصه به ما این امکان را می دهد که بتوانیم با آن با موتورهای جستجوگر گوگل صحبت کنیم و به آنها گفته شود که از قسمت های Link Juice و PR Juice ما لازم است چیزی را برای آن صفحه ببرند یا نه.امکان دارد موتور جستجوگر گوگل با لینکی که شما به صفحه ای می دهید رتبه صفحه را بالا ببرند اما هیچ چیزی از پیج رنک شما برای آن صفحه نبرند. موتورهای جستجو تنها راه شناساندن وبسایت شما در دنیای مجازی است.

دیدگاهتان را بنویسید